Жити за «золотим правилом» моралі, бажання своїми вчинками приносити радість людям, віра в силу добра – така основна мета виховного заходу «Доброта – краса душі людської», який провела на заняттях групи продовженого дня вихователь Любов Олексіївна Кирик разом із практичним психологом ліцею Марією Михайлівною Кахнич.

Любов Олексіївна розпочала захід словами із старої легенди «Наш світ врятує доброта!» Вона наголосила, що часто ми чуємо слова «доброта», «сердечність», «людяність», «милосердя» і запропонувала дітям пригадати про власні добрі вчинки, гарні справи.

У ході заходу педагоги наголосили на уміннях учнів вчасно підтримати друга у важку хвилину, розрадити в горі й біді, допомогти знедоленому, поділитись шматком хліба, захистити тваринку, заступитися за беззахисного. Кожен із школярів пригадував цікаві випадки із власного життя, порівнював правильні й неправильні вчинки. «Хвилинка – руханка» теж зацікавила дітей: вони уважно слухали загадки й аплодували собі за правильну відповідь.

Марія Михайлівна також провела з дітьми гру «Доповни прислів’я», під час якої учні пригадували правильні слова.

Під час виховного заняття учні малювали чарівні дерева з коренями – друзями, створили квіткову галявину, де розквітли квіти «доброти». Виконуючи завдання, діти повторювали правила ввічливості, дізнавалися про риси характеру доброї людини, висловлювали своє особисте розуміння добрих вчинків, визначали «помічників» та «ворогів» добра.

Ще одним цікавим фрагментом заняття стало створення пар казкових героїв. Діти «приміряли» образи Буратіно й Мальвіни, Малюка й Карлсона , Чіпа і Дейла та дарували слова – побажання добра один одному.

У народі кажуть: «Добро творить дива». Тримаючи у руках «чарівний вогник», діти уявляли себе чародіями й висловлювали одне одному побажання, передаючи вогник по колу.

На підсумковому етапі заняття вчителі разом із школярами зробили висновок, що добрі слова і вчинки завжди спрямовані на взаємодопомогу, підтримку одне одного. Вони породжують радість, задоволення, повагу, любов між людьми. А доброта – найбільша цінність нашого життя. Так, це саме та якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які гроші: вона по краплиночці виховується змалечку.

На занятті всі учні ще раз переконалися, що бути добрими, здійснювати добрі вчинки, дарувати один одному тепло та любов набагато краще, ніж робити зло.


/Files/images/grupa_oleksvna/изображение_viber_2019-11-24_10-17-33.jpg
/Files/images/grupa_oleksvna/изображение_viber_2019-11-24_10-16-33.jpg
/Files/images/grupa_oleksvna/изображение_viber_2019-11-24_10-17-37.jpg/Files/images/grupa_oleksvna/изображение_viber_2019-11-24_10-17-47.jpg
/Files/images/grupa_oleksvna/изображение_viber_2019-11-24_10-16-59.jpg/Files/images/grupa_oleksvna/изображение_viber_2019-11-24_10-16-28.jpg
/Files/images/grupa_oleksvna/изображение_viber_2019-11-24_10-16-39.jpg/Files/images/grupa_oleksvna/изображение_viber_2019-11-24_10-17-21.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 10