План заходів національно-патріотичного виховання на 2016-2017 навчальний рік

Перший урок "Щоб у серці жила Україна!"

/Files/images/P9010255.JPG/Files/images/P9010249.JPG
/Files/images/DSC06047.JPG/Files/images/DSCF0815.JPG
/Files/images/20160901_102130[1].jpg/Files/images/Photo1641.jpg
/Files/images/IMG_20161006_112243[1].jpg

Урок пам'яті "Трагедія Бабиного яру"

/Files/images/бабин ярррр.jpg

Інформаційний постер "Михайло Грушевський-вагома постать в історії України".

Учнівська конференція

/Files/images/Photo1684.jpg
/Files/images/гру.jpg/Files/images/гр.jpg

День Захисника України

/Files/images/PA182759.JPG/Files/images/PA172754.JPG
/Files/images/PA172742.JPG/Files/images/PA172741.JPG

Фестиваль патріотичної пісні

/Files/images/фп.jpg/Files/images/фп1.jpg
/Files/images/фп2.jpg/Files/images/фп3.jpg
/Files/images/фп4.jpg/Files/images/фп5.jpg
/Files/images/фп6.jpg/Files/images/фп7.jpg

Флеш-моб

/Files/images/т.jpg/Files/images/тт.jpg
/Files/images/ттт.jpg/Files/images/тттт.jpg
/Files/images/тттттттт.jpg/Files/images/тттттт.jpg

Екскурсія приурочена Дню визволення краю

28 жовтня , в річницю Дня визволення краю від окупантів, учні нашого закладу відвідали місце захоронення солдатів з метою впорядкування могил та покладання квітів.

Захоплюючі панорами Ужанської долини – це не єдине, заради чого варто їхати на перевал. Любителі історії можуть оглянути пам’ятний хрест Українським січовим стрільцям (на Львівській ділянці перевалу зі сторони Сянок), пам’ятник воїнам армій Російської та Австро-Угорської імперій, які загинули в боях за Ужоцький перевал під час Першої світової війни, а також обеліск воїнам Радянської армії, які загинули на перевалі 1944 року (два останні пам’ятники знаходяться на Закарпатській ділянці перевалу).

/Files/images/ужж.jpg/Files/images/ужжж.jpg
/Files/images/уужж.jpg/Files/images/ужжжжж.jpg
/Files/images/ууужж.jpg/Files/images/уж.jpg

Виставка-ярмарка "Чим багаті, тим і раді"

Впереддень канікул в закладу була організована учнівською громадою виставку- ярмарку. Ії окрасою стала композиція з хризантем. Ці чудові квіти називають царицями осені. З ними пов'язана духовна культура та традиції українців.

Окремим елементом виставки стали чудо-овочі, які виросли на місцевих городах. Вони вражали дивакуватістю форми та незвичайним виглядом. Натюрморт овочів-диваків викликав масу позитивних емоцій у дітвори.

Виставка-ярмарка "Чим багаті, тим і раді" вдалася наславу завдяки бажанню школярів брати активну участь в організації та проведенні масових заходів, а також творчій уяві та наполегливості, креативності, рушучості дітей.

Кожний класний колектив мав змогу похизуватися та виторгувати гроші. Адже, тут можна було скуштувати смаколики та солодкий натуральний (безалкогольний) напій , поласувати медом, виноградом, яблуками та горіхами, придбати чорнослив, брусницю, чорницю, сушені яблука та гриби.

/Files/images/PA282829.JPG/Files/images/PA282832.JPG
/Files/images/PA282843.JPG/Files/images/PA282844.JPG

Фотоконкурс "Моя Україна"

/Files/images/моя україна.jpg

Конференція "Моя Батьківщина-Україна"

/Files/images/p1220171_2.jpg31 жовтня 2016 року у Великоберезнянському ЦПР відбулося відкриття районної конференції Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», у якому взяла участь учнівська молодь із загальноосвітніх навчальних закладів району. Мета експедиції – вдосконалення змісту, форм та засобів виховної роботи на кращих традиціях українського народу, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення дітей та молоді до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю, ознайомлення з об’єктами заповідного фонду України. Учасники працювали за такими напрямами:

"Духовна спадщина мого народу";

"Козацькому роду нема переводу";

"Із батьківської криниці";

"З попелу забуття";

"Геологічними стежками України";

"Географія рідного краю".

За підсумками роботи конференції кращі науково-дослідні роботи будуть подані на обласний етап Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

"Історико-географічні аспекти села Костринська Розтока"-тема роботи , яку презентувала Дагулич Тетяна, учениця 9 класу.

Конкурс літературних творів, творів образотворчого мистецтва, фотографії "Захисники батьківщини: історія і сьогодення"

/Files/images/захисники.jpg

Навчання на базі Прикордонної служби

Формування у школярів високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації; виховання самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку - ось основні завдання національно - патріотичного виховання учнів.

З цією метою було організовано для старшокласників закладу навчання на базі Прикордонної служби.

/Files/images/пппбб.jpg/Files/images/пбб.jpg
/Files/images/ппб.jpg/Files/images/п1б.jpg

Тиждень історії

День української писемності та мови

Cвято, яке щороку відзначається в Україні 8 та 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 8 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

У День української писемності та мови за традицією стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

Тиждень української мови та літератури

Напередодні Дня української писемності та мови у Костринській ЗОШ-інтернаті ІІ – ІІІ ст. стартував тиждень української мови та літератури. Упродовж тижня відбулися найрізноманітніші заходи, які дозволили учням школи поринути у багатющий світ краси і принад рідного слова. Понеділок розпочався урочистою лінійкою «Що за диво – наша мова». Звучали поезії про мову, учні були ознайомлені з планом проведення тижня. Кожен клас долучався до оформлення інформаційних стіннівок, у яких ішлося про красу й мелодійність рідного слова, піднесення престижу української мови. Цього ж дня проведено відеолекторій «Мова моя солов’їна» з учнями старших класів. У фойє школи організовано змінну виставку, приурочену Дню української писемності.

Впродовж тижня проведено ряд цікавих заходів, які мали на меті формувати відчуття краси рідного слова; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя: лінгвістична ігротека «Світ українського слова» з учнями 5-6 класів, «Свято літературного героя» у 5-7 класах, музично-літературну композицію «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни», «Свято гуморесок». Учні взяли активну участь у рекламному проекті «Обирай українську». У рамках тижня проведено І тур Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.. Петра Яцика.

За активну участь у тижні української мови та літератури учнів Костринської ЗОШ-інтернату нагороджено грамотами.

/Files/images/Рисунок9.jpg/Files/images/Рисунок8.jpg
/Files/images/Рисунок13.jpg/Files/images/Рисунок10.jpg
/Files/images/Рисунок11.jpg/Files/images/Рисунок14.jpg
/Files/images/Рисунок12.jpg/Files/images/Рисунок3d.jpg
/Files/images/Рисунок4a (2).jpg/Files/images/Рисунок4a (1).jpg
/Files/images/Рисунок6l.jpg/Files/images/Рисунок7k.jpg
/Files/images/Рисунок1s (2).jpg/Files/images/Рисунок1s (1).jpg
/Files/images/Рисунокhhh.jpg/Files/images/тиждень5.jpg
/Files/images/тиждень2.jpg/Files/images/тиждень4.jpg
/Files/images/тиждень1.jpg/Files/images/тиждень3.jpg

Виставка-конкурс "Знай і люби свій рідний край"

/Files/images/млин1.jpg/Files/images/млин3.jpg
/Files/images/млин2.jpg/Files/images/млин.jpg

Екскурсія на г. Кременець

/Files/images/Idp93aoNwWM.jpgЗгідно Плану заходів національно-патріотичного виховання учнів на 2016-2017 н.р. та плану роботи гуртка "Юний турист-краєзнавець" 25 листопада учні нашої школи під керівництвом Іваниги М.Ф. здійснили екскурсію на г. Кременець.

Чітка організація походу, належний супровід прикордонників , сприятлива погода цього осіннього дня - подарували дітям незабутні враження.

Туристам на замітку

Кремене́ць — гора в Карпатах, одна з найвищих вершин Буківських Верхів. Розташована в північно-західній частині Закарпатської області, на північний захід від села Стужиці (Великоберезнянський район).

Висота гори 1221 м (за іншими даними — 1216 м).

На вершині Кременця перетинаються державні кордони Польщі, Словаччини та України. Південно-східні схили гори лежать на території України (у межах Ужанського національного природного парку), північні схили — на території Польщі, південно-західні — Словаччини.

З українського боку вихід на гору зі села Стужиці. В селі — прикордонна застава. Потрібен дозвіл прикордонників.

/Files/images/кременець.jpg/Files/images/крем.jpg

Урок пам'яті та скорботи

Згадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно
/Files/images/г.jpg/Files/images/го.jpg

Зустріч з письменником

/Files/images/мелеса.jpg/Files/images/мелесаа.jpg

День Збройних Сил України

/Files/images/зс.jpg/Files/images/зс5.jpg
/Files/images/зс555.jpg/Files/images/зс55.jpg
/Files/images/зс55550.jpg/Files/images/PC092875.JPG
/Files/images/зс55555.jpg/Files/images/зс5555.jpg

Виставка- конкурс "Український сувенір", "Новорічний подарунок"

/Files/images/в 2016.jpg/Files/images/ви2016.jpg
/Files/images/виста2016.jpg/Files/images/вис2016.jpg
/Files/images/вист2016.jpg/Files/images/вистав2016.jpg

Час плине, а пам'ять залишається...

Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у могилах – присвячується!

Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя – присвячується!

/Files/images/небесна 5.jpg/Files/images/неесна 4.jpg
/Files/images/небесна.jpg/Files/images/небесна1.jpg
/Files/images/небесна22.jpg/Files/images/небесна3.jpg
/Files/images/небесна 6.png/Files/images/небесна7.png
/Files/images/viber image.jpg/Files/images/небесна12.jpg
/Files/images/небесна11.jpg/Files/images/небесна13.jpg

В кожному класному колективі нашої школи було проведено години патріотизму, уроки мужності, години пам'яті, оформлені тематичні експозиції, організовано перегляд документальних фільмів та презентацій, а також учнівську конференцію , з метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

День рідної мови

У Костринській ЗОШ-інтернаті ІІ-ІІІ ст. склалася гарна традиція щороку відзначати День рідної мови. Цьогоріч до роботи в організації свята долучилися вчителі-філологи, шкільний бібліотекар, учні всіх класів.

Інформаційна дошка рясніла змістовними стіннівками.

Оформлено тематичну виставку «Українське слово», яка ознайомила учнів з новинками вітчизняних видавництв.

Школа була прикрашена дитячими проектами «Українська – це модно!»

Проведено веселу перерву «Посміємося разом»

Учні 5, 8, 10 класів підготували цікаве свято «Віночок любові для рідної мови». Звучали пісні, наймолодші учасники представили захопливий танок-посвяту українській мові. Учні школи мали можливість продемонструвати знання у цікавих лінгвістичних вікторинах. Як символ рідного слова старшокласники передали молодшим учням свічечку букви «Ї» (за поезією І.Малковича). Завершилось свято урочистим гімном рідній мові.

/Files/images/21 лютого9.jpg/Files/images/21 лютого3.jpg
/Files/images/21 лютого.jpg/Files/images/21 лютого7.jpg

Конституція - основа моєї держави

/Files/images/конст.jpgЗ метою ознайомити учнів з історією створення Конституції України, звернути увагу на основні її засади, виховувати почуття патріотизму до своєї держави у дев'ятому класі класним керівником Пекар Мар'яною Іванівною була проведена відкрита тематична година "Конституція - основа моєї держави".

Правове виховання - обов'язковий елемент виховної системи. Щоб виробляти навички правомірної поведінки, негативне ставлення до правопорушень, уміння протистояти негативним впливам, а також формувати повагу до держави, її органів, розвивати критичне мислення як здатність аналізувати навколишню інформацію, виховувати самоповагу, почуття гідності й відповідальності для старшокласників була запропонована саме така тематика.

Виконання гімну держави, екскурс в минуле країни, національно-патріотична стилістика - засоби виховання правомірної особистості та становлення громадянина-патріота.

Хочеш Людиною справжньою стати,

Наші закони навчись поважати.

Навчись їх виконувать завжди і всюди,

Тоді і тебе поважатимуть люди!

Шевченківські дні

Організацією низки креативних заходів, які засвідчили неабияку любов і повагу до Кобзаря, уклонилися генієві України у нашому закладі .

Розпочалися Шевченківські дні урочистою лінійкою, на якій було наголошено на актуальності шевченкового слова у сьогоденні.

Хвилююче пройшла поетична свічка "Шевченкове слово", до якої були залучені учні всіх класів школи.

Привертали увагу стіннівки, які представлялися на конкурс "Ти з нами , Тарасе".

Багато цікавих граней спадщини Кобзаря відкрили учнівській юні вернісаж "Шевченко-художник" та музичний фестиваль "Творчість Шевченка у сучасному мистецтві"

Збагатили знаннями про постать генія українського народу і тематичні дайджести, проведені у класних колективах.

/Files/images/ш5.jpg/Files/images/ш2.jpg

Карпатська Україна

З метою належного відзначення 78-річниці проголошення Карпатської України в закладі проведено загальношкільну лінійку присвячену 78-річниці Карпатської України та засідання круглого столу з учнями 10 – 11 класів «Наша гордість, наша слава» , оформлено учнівським самоврядуванням інформаційний стенд та виставку художньої літератури на тему: «Карпатській Україні-78»

/Files/images/ку.jpg

Тематична година з елементами народознавства

" На рушнику хай доля квітне"

/Files/images/рушник6.jpg

Основою виховання громадянськості є залучення молоді до вивчення історії народних традицій та ознайомлення із видами прикладного мистецтва нашого краю.

Усвідомлення школярів того, що великі справи починаються з маленьких вчинків, приводять не лише до конкретних дій, але й до набуття ними позитивного досвіду громадянської співучасті.

/Files/images/рушник7.jpgВивчення народних традицій допоможе прищепити молоді пріоритети загальнолюдських цінностей в духовному розвитку особистості на національному підґрунті, свідомо обирати свої соціальні переконання.

/Files/images/рушник4.jpg Розвиток творчих та дослідницьких здібностей дітей, формування навичок критичного мислення, виховання значущих загальнолюдських цінностей, осмислення своїх можливостей та усвідомлення власної значущості під час роботи в команді - це основні грані педагогічної майстерності керівника музею "Берегиня" та класного керівника 6 класу Баран Ольги Іванівни.

Стилістика місця проведення виховного заходу підкреслює художню творчість нашого народу, його культуру і шану, вчить зрозуміти цінність, яка визнана далеко за межами нашої країни.

Головний символ- вишитий рушник, оспіваний в піснях та ославлений у народних звичаях та обрядах . Шестикласники через театралізовану постановку , інформаційні сторінки , пісні й танці передали всім присутнім подих давнини та зв'язок з минулим.

ДЖУРА

Згідно з наказом №63 від 02.03.2017 року відділу освіти Великоберезнянської РДА та відповідно до Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») як ефективного засобу патріотичного виховання учнівської молоді в закладі розпочалась клопітка робота щодо участі в грі.

Учні 9-10 класів під керівництвом Мастяк Т.Ю. шостого травня на базі Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенгів гідно представили рій "Хортинська зоря" і в "запеклій боротьбі" вибороли призове ІІІ місце та стали переможцями на етапах "Силові змагання " , " Відун".

Переможці гри були нагороджені дипломами відділу освіти Великоберезнянської РДА, кубками, медалями та подарунковими сертифікатами. Окрім того, компетентне журі нагородило учасників грамотами за перемогу на етапах змагань у всіх номінаціях.

Метою цієї гри є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Оцінювала конкурс головна суддівська колегія, до складу якої увійшли начальник відділу освіти Великоберезнянської РДА Ладані В.О., головні спеціалісти відділу освіти, працівники методичного кабінету, директор та педагоги Великоберезнянського ЦПР, голова РМО вчителів предмету «Захист Вітчизни» та вчителі фізичної культури. Почесним членом журі став голова Спілки учасників АТО Великоберезнянського району Пугінський В.В.

Джури демонстрували муштровий впоряд, показували вміння володіти зброєю, долали смугу перешкод, змагались в перетягуванні линви, відповідали на тестові питання зі знання історії України, козацтва та Збройних Сил України, а також дивували своїми талантами. Мистецький конкурс-ватра «Слава героям!» продемонстрував готовність у будь-яку мить стати на захист свободи та незалежності України, істинний патріотизм усіх учасників гри.

Юнацтво змагалося в таких номінаціях:

-змагання-конкурс строю та пісні «Впоряд»

-творчо-мистецький звіт «Ватра»

-фотозвіт «Добре діло»

-інтелектувально-мистецький комплекс «Козацькі забави» (інтелектуальна гра-вікторина «Відун»)

-туристсько-спортивна смуга перешкод з елементами орієнтування «Козацький шлях»

-військово-прикладний комплекс «Козацькі звитяги»

-тактична гра на місцевості з елементами орієнтування «Теренова гра»

-медично-рятувальний комплекс «Козацька безпека»

-конкурс «Встановлення намету»

-конкурс «Розпалювання багаття»

-спортивно-силові змагання

-козацька забава «Перетягування линви»

Сокіл» («Джура») – дитячо-юнацька гра, що на різних етапах передбачає інтелектуальні та спортивні випробування, під час яких школярі вивчають історію становлення української державності, героїку визвольних рухів, українського козацтва. Джурами у козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби і пройшов фізичні та моральні випробування.

/Files/images/джура.jpg
Гра
Гра
Гра

День пам'яті та примирення

День па́м'яті та прими́ренняпам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення - 8 травня та Дня перемоги - 9 травня в закладі було проведено захід під гаслом “Пам'ятаємо. Перемагаємо”.

Згадати тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою, зібралися школярі та вчителі.

/Files/images/90005.jpgГодина пам’яті розпочалася із вступного слова директора школи, вчителя історії Яцуга Олександри Василівни . Вона наголосила на великому історичному значенні святкування 8 травня – Дня пам’яті та примирення і 9 травня – Дня перемоги над фашизмом, підкреслила антигуманну сутність тоталітарних режимів та важливість не повторення їхніх злочинів у ХХІ ст.

Ведучими , Шелемончак Аліною та Комар Тетяною, було представлено інформацію про події Другої світової війни та їхній вплив на Україну.

Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять полеглих у війні солдат-односельчан.

Наші учні - юні громадяни України, але вони розуміють важливість події – відзначення Дня Перемоги. І нікого не залишили байдужими ці «дорослі» слова про війну.

Ми вклоняємся вам, ветерани,

В цей перемоги світлий день,

Нехай не болять ваші рани,

А спокій, здоров’я і радість прийде

В цей день пам’ятні і скорботи вклонімося усім полеглим, схилімо голови в журбі й задумі. Пам`ятаймо про тих, хто повернувся з цієї проклятої людьми війни, а також про тих, хто воює на Сході України , захищаючи цінність України.

Слава Ветеранам ! Воїнам АТО ! Українським Воїнам усіх поколінь і усіх часів !

Фотозамітка
/Files/images/905.jpg
/Files/images/9005.jpg

Родинне свято "Від родини йде життя людини"

« З родини йде життя людини » - під такою назвою відбулося родинне свято п’ятикласників напередодні Міжнародного дня сім`ї. Його мета - виховувати глибокі почуття любові до батьків, свого роду, до рідного краю, пошану до праці батьків та дідусів, гордість за майстерність родичів, близьких; сприяти зміцненню сімейних відносин через творчу діяльність учнів, розвиткові творчих здібностей дітей, бажанню примножувати родинні традиції, берегти свою національну культуру.

Важливим етапом свята стало ознайомлення вихованців з оберегами української родини, пробудження пізнавальних інтересів до історії свого родоводу, української нації, її культури і побуту.

За народним звичаєм п’ятикласники зустріли гостей хлібом – сіллю. А згодом батьки, вчителі, всі присутні мали змогу послухати ліричні вірші – посвяти рідним. Пісенні композиції школярі виконували для бабусь, дідусів та всієї родини.

Зустріч з юним кореспондентом газети «Веселий дім», який завітав на свято, допомогла дітям відшукати відповіді на запитання – загадки про рідних, розповісти цікаві історії про свою родину.

Гумористичні інсценівки «Все починається з мами», «Батьки – чомучки» теж дарували присутнім гарний настрій і приємні спогади. Школярі також презентували батькам створений гуртом фотоколаж «Рідна домівка, рідна сім`я – тут виростає доля моя». А головним акордом виступу став танок – посвята батькам «Батьки мої».

На завершення свята Тетяна Юріївна наголосила, щоб діти завжди пам’ятали про тих, хто дав їм життя, берегли батьків, були їхньою опорою та надією. Побажаннями для усіх присутніх: любові від батьків, поваги від дітей, а щастя і здоров’я від Бога, здоров’я, миру і злагоди, душевного спокою і радості від діточок - класний керівник Мастяк Т.Ю. завершила родинне свято.

фотозамітка
/Files/images/родина8.jpg/Files/images/родина4.jpg

Конкурс малюнків "Я маю право"

Юне сьогоднішнє покоління ще має вирішити багато проблем сучасності. Головна з них – це створення в нашій країні високої моральної культури громадян і правової держави. І одним з етапів у цій роботі став конкурс малюнків «Я маю право», який проводився у нашому закладі. Основною метою конкурсу є розвиток морально-етичних якостей дітей, формування позитивного образу права як державного інституту, виховання почуття важливості прав дитини. Учні школи за допомогою малюнків показали своє бачення цього питання. Кращі роботи школярів Планчак Владислави, Гребінь Вікторії, Халахан Каріни шкільне журі представило для участі у районному етапі конкурсу.

У період становлення підростаючого покоління йому необхідно прищепити правову культуру. І роль школи в цьому процесі значна. Але одного знання своїх прав далеко не досить. Важливо вміти користатися ними на практиці. Щоб будь-який громадянин України з дня свого народження і до останнього свого дня міг з гордістю заявити: «Маю право! Бо Україна – це та країна, де мої права понад усе! ».

/Files/images/маю.jpg/Files/images/маю2.jpg
/Files/images/маю1.jpg/Files/images/9009.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 482